Pótmagánvádas eljárás indult a Mol-vezér ellen
A pótmagánvádló állítása szerint a Mol részvényei értékének jelentős csökkenését az okozta, hogy a Mol tisztességtelen és törvénytelen módon jutott hozzá a horvát INA irányítási jogához.
A pótmagánvádló állítása szerint a Mol részvényei értékének jelentős csökkenését az okozta, hogy a Mol tisztességtelen és törvénytelen módon jutott hozzá a horvát INA irányítási jogához.
A Mol kész tárgyalni a horvát kormánnyal az INA jövőjéről, de a vállalat irányítása nem lehet vitatéma - jelentette ki Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató a Merchantcantos.com weboldalnak adott tévéinterjúban. A horvát kormány gazdasági minisztere közölte, nem akar a sajtóban üzengetni.
A szerdai sajtótájékoztatón kiderült milyen lesz a Bubi. A fővárosi közbringa-projektet a Mol is pénzeli, így Hernádi Zsolt is nyeregbe pattant. A hvg.hu pedig utánajárt, hogy Esztergomban és Szegeden hogy működik a már régebben bevezetett bérbringa-rendszer.
Az osztrák Alpokban eddig rendszeresen síelő, nemzetközi körözés alatt álló Mol-vezért nem lehetett az INA-ügyről kérdezni, de arról igen, hogy akkor idén hol fog lecsúszni. És a szakállának sincs semmi köze a nemzetközi elfogató parancshoz.
Tovább csökken a rezsi, megrendszabályozzuk a belvárosi kisboltokat, a versenyhivatalt és újranyitjuk az Úttörő Áruházat is. Közben leválunk a régióról, de nem azért, mert a miniszterelnök ott áll hosszan kitartott mosollyal a pódiumon az Interpol által körözött cégvezető mellett. Mi jöhet még? Tippelje meg a tündérmese folytatását a hvg.hu-val!
A norvég állami olajalap etikai szabályzata kizárja, hogy az alapnak korrupció gyanújába keveredett vállalatban legyen érdekeltsége. Az alap etikai bizottságra a napokban kérte néhány befektetésük felülvizsgálatát – írta a Napi Gazdaság. A Mol spekulációnak tartja a cikket, a vállalat részvényei máris estek.
A horvát kormány és a Mol között folyó tárgyalások következő fordulóján az INA irányítási jogainak kérdése lesz a legfőbb téma a Jutarnji List című zágrábi napilap szerint.
A kormányfő egy butadién gyártó üzem alapköletételén állt ki demonstratív módon az Interpol által körözött Hernádi Zsolt mellett. A média képviselőit nem engedték az esemény főszreplőinek közelébe.
Hernádi Zsoltot védelmezi egy a KDNP-hez több szálon kötődő, frissen létrehozott blog, melynek első és egyetlen bejegyzése egy nappal születése után Index-címlapra került.
Orbán Viktor és Hernádi Zsolt egy színpadon mutatkozott a Mol új vegyi üzemének alapkőletételén. Hernádi szerint az elmúlt években is jöttek velük szembe nehézségek, de akkor is leszegett fejjel, szívósan tették a dolgukat. Orbán Viktor szerint nem hagyhatják szó nélkül, ha megkérdőjelezi valaki a Mol érdemeit.
A nyilvánosság előtt mond beszédet ezekben a percekben is Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója, akit az Interpol egy horvátországi kihallgatási kérelem alapján felrakott a nemzetközi körözési listára. Hernádi Zsolt programja előre meg volt hirdetve, eddig nem úgy tűnik, hogy bárki jönne érte.
TVK-üzemet adnak ma át Tiszaújvárosban, a rendezvényen jelen lesz Orbán Viktor mellett az Interpol körözési listáján szereplő Hernádi Zsolt Mol-vezér is.
Évente ezrével kerülnek fel új személyek a világ legnagyobb rendőri szervezete, az Interpol körözési listájára.
Védőügyvédet jelölt ki Hernádi Zsolt számára a zágrábi megyei bíróság, Laura Valkovic és a Mol elnök-vezérigazgatója azonban még soha nem találkozott egymással - írta csütörtökön internetes oldalán a Jutarnji List című zágrábi napilap.
Az INA egyik vásárlójának etánszállítással kapcsolatos javaslatát jegyezte fel egy névjegykártyára Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója 2009-ben a zágrábi Marcellino étteremben, amikor találkozott Ivo Sanader volt horvát kormányfővel – derül ki a Heti Válasz szerint a Mol-vezér egy másik ügyben 2011 novemberében tett vallomásából.
Jövő héten Orbán Viktor kormányfő és Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója közösen teszik le Tiszaújvárosban egy új üzem alapkövét – írta a Népszabadság. A miniszterelnök a lap szerint ezzel ország-világ előtt megerősítheti, hogy kiáll az Interpol-körözés alatt álló cégvezér mellett.
A Handelsblatt című német üzleti lap a Mol–INA-ügyről közölt elemzést szerdai számában.
A The Financial Times a Mol-üggyel foglalkozik, a Der Standard pedig a linzi Régi Városházán bemutatott plakátkiállítással kapcsolatos botrányról ír, és Gyurcsány Ferenccel közöl interjút.
Óriási fordulatot hajtott végre Orbán Viktor magyar kormányfő, amikor múlt pénteken a Mol INA-részesedésének eladását emlegette. A miniszterelnök ugyanis korábban teljes mellszélességgel állt ki a magyar vállalatok régiós terjeszkedése mellett. A Financial Times cikke szerint a kormány és Orbán állásfoglalásai ellenére sem a Mol, sem a magyar állam nem akarja eladni az INA-részesedést.
A Mol-vezér elleni európai elfogatóparancsban szereplő bűncselekmény miatt a Központi Nyomozó Főügyészség korábban nyomozást indított, majd azt bűncselekmény hiányában megszüntette. A törvény szerint a Fővárosi Törvényszéknek ezért joga van megtagadni a Horvátország által kezdeményezett elfogatóparancs végrehajtását – és így is tesz.